Logo Pianowereld

Agenda

Oktober 2016

Hannes Minnaar - RFO, Stenz
* Liszt, Zuidam
1 Amsterdam, Concertgebouw

Theo Nijland
1 Den Bosch, Verkadefabriek

Einav Yarden
* Beethoven, Haydn, Schumann
1 Alkmaar, Robijn Concertzaal

Lucas Jussen - HGO, Vasquez
* Beethoven - Pianoconcert 1
1 Doetinchem, Amphion
2 Nijmegen, De Vereeniging

Howard Shelley (p/dir) - Philharmonie Zuidnederland
* Mozart - Pianoconcert 18
1 Tilburg, Concertzaal
2 Den Bosch, Muzerije (i.p.v. Theater a/d Parade)
5 Eindhoven, Muziekgebouw
6 Breda, Chassé Theater
7 Sittard, Schouwburg De Domijnen

Doelen Ensemble
* Henze
2 Rotterdam, De Doelen

Ineke Hellingman
2 Geertruidenberg, Geertruidskerk

Tsarina Marinkova
* Koffie bij de Piano (in de Prelude: Radu & Sebastien)
2 Den Bosch, Muzerije (i.p.v. Theater a/d Parade)

Jorge Luis Prats
* Albéniz - Suite Iberia compleet
2 Amsterdam, Concertgebouw

Bart van de Roer
* Studiemiddag interpretatie
2 Rotterdam, De Doelen

Jacques Thibaud Ensemble
* Hummel, Hummel/Mozart, Mozart
2 Oosterbeek, Vredebergkerk

Julius Drake, Liza Ferschtsman (v), Andre Morsch (bar)
* Debussy, Faure, Poulenc, Ravel, Saint-Saens
2 Rotterdam, De doelen
14 Gent (B), Kraakhuis

Bert van de Brink & Gildas Delaporte
* Franse chansons
5 Neerijnen, Stroomhuis

Alexander Gavrylyuk, Janine Jansen (v)
* Brahms, Poulenc, Prokofiev, Szymanowski
5 Arnhem, Musis

Michiel Wetzer, Elke Vierveijzer (zang)
* zingt Maarten van Roozendaal
5 Den Bosch, Verkadefabriek (première)

Pianotrio The Bad Plus
5 Gent (B), Kraakhuis

Duo Sihan (p) & Brackman (v)
* Antheil, Bartók, Jeths, Ravel
6 Utrecht, TivoliVredenburg

Ursula Dutschler (pf) & Frank Wakelkamp (vc)
* Beethoven
7 Nederhorst den Berg, Het Jagthuis

Klara Wurtz
* Schubert
7 Schiedam, Westvest90-Kerk

Riccardo Cecchetti (pf), Luigi de Filipppi (v), Sandro Meo (vc)
* Hummel, Schubert
8 Nederhorst den Berg, Het Jagthuis

Julien Libeer
* o.a. Chopin, Schubert
8 Ede, Edesche Concertzaal

Maija Weltz
* Bruch, Schubert, Schumann, Sibelius, Tchaikovsky
8 Rijckholt, Kasteel Rijckholt

Ursula Dutschler (fp), Frank Wakelkamp (vc)
* Beethoven Mozart
9 Voorschoten, Adegeest

Duo Paolo Gorini (p) & Marco Danesi (cl)
* Ulvenhart Klassiek
9 Ulvenhout-AC, Landgoed Ulvenhart

Tobias Haunhorst (p/dir) - MCMF Chamber Orchestra
* Mozart - Pianoconcert 18
9 Rotterdam, De Doelen

Michael Tsalka (pf)
* Beethoven, Mozart, Schubert
9 Nederhorst den Berg, Het Jagthuis

Doelen ensemble
* Cage, Hovhaness, Magnus, Takemitsu
10 Rotterdam, De Doelen

Ronald Brautigam
* Masterclass op gerestaureerde Steinway concertvleugel
10-11 Den Haag, Koninklijk Conservatorium (gratis)

Wolfert Brederode Trio
* Jazz
11 Den Bosch, Verkadefabriek

Olli Mustonen
* Prokofiev - Pianosonates 2,4,6,& 9
11 Arnhem, Musis

Sitkovetsky Piano Trio
* Haydn. Ravel, Saint-Saens
11 Rotterdam, De Doelen

Alexander Melnikov - Le Concert Olympique, Caeyers
* Mendelssohn - Pianoconcert 1 & Pianokwartet nr.2 in f
13 Hasselt (B), CC Hasselt

Olli Mustonen
* Prokofiev - Pianosonates 1,3,5,7,& 8
13 Brugge (B), Concertgebouw

Helene Grimaud - RPhO, Nézet-Séguin
* Bartók - Pianoconcert 3
13-14 Rotterdam, De Doelen
22 Amsterdam, Concertgebouw
23 Rotterdam, De Doelen

Pierre-Laurent Aimard
* Kurtag, Schumann, Sweelinck
15 Amsterdam, Muziekgebouw

Lucas Jussen - deFilharmonie, Martin
* Ravel - Pianoconcert in G
15 Rotterdam, De Doelen

Folke Nauta
* Röntgen
15 Amsterdam, Orgelpark

Rivierenland Klassiek VIII
* middagconcert
16 Neerijnen, Stroomhuis

Pianoduo Dimitar Dimitrov & Elvire Boelee
* Waalwijk, Klassiek
16 Waalwijk, Theater De Leest

Daniel Wayenberg & Martin Oei
* Chopin -Pianoconcerten 1 & 2, en Frans Liszt pianoconcert 2
19 Amsterdam, Concertgebouw

Severin von Eckardstein, Franziska Holscher (v), Lars Wouters van den Oudenweijer (cl)
* Bartók, Berg, Khachaturian, Prokofiev, Stravinsky
19 Nijmegen, De Vereeniging
21 Utrecht, TivoliVredenburg

Arthur Jussen & Lucas Jussen - RFO. Stenz
* Mozart - concert voor 2 piano’s en orkest KV 242
20 Utrecht, TivoliVredenburg

Mike Bodde
* o.a. Bach, Chopin
21 Rotterdam, De Doelen

Jean-Efflam Bavouzet
* Bartók - Pianoconcert 2
21 Eindhoven, Muziekgebouw
22 Maastricht, Theater a/h Vrijthof

International 9e Piano Competition
21-28 Enschede, Muziekcentrum

Hans Liberg
* Jazz en Comedy
21 Voorburg, Theater Ludens
28 Oostzaan, Theater De KunstGreep
29 Amstelveen, Cultuurcentrum Griffioen
30 Wassenaar, Theater Warenar

Trio Severin von Eckardstein
* Bartók, Berg, Prokofiev, Stravinsky
23 Rotterdam, De Doelen

Matthieu Idmtal
23 Heusden, Gouverneurshuis

Trio Gaon
* Debussy, Francaix, Ravel
23 Mechelen (B), Salons Van Dijck
25 Brussel (B), Korean Cultural Center

Markus Schirmer - Artis Kwartet
* Dohnanyi, Kreisler, Zemlinksy
24 Utrecht, TivoliVredenburg

Boris Giltburg
* Brahms, Prokofiev, Schumann, Shostakovich/Giltburg
25 Utrecht, TivoliVredenburg

Hannes Minnaar - RO, Collon
* Ravel - Pianoconcert in G
25 Amsterdam, Concertgebouw

Mengjie Han & winnaar Nederlandse Vioolconcours 2016
26 Utrecht, TivoliVredenburg

Paul Lewis - deFilharmonie, Herreweghe
* Beethoven - Pianoconcert 1 & 4
27 Antwerpen (B), De Singel

Remon Holsbergen, Melle de Vries (vc)
27 Heusden, Gouverneurshuis

Michiel Borstlap & Sherry Dyanne (voc)
* Jazz - Ode aan Billie Holiday
28 Utrecht, TivoliVredenburg

Paul Lewis - deFilharmonie, Herreweghe
* Beethoven - Pianoconcert 2 & 3
28 Antwerpen (B), De Singel

Joseph Moog
* Beethoven, Godowsky, Mozart, Reger
28 Rotterdam, De Doelen

Hanna Shybayeva, Maria Milstein (v)
* Debussy, Korngold, Ravel, Strauss
28 Schiedam, Westvest90-Kerk

Mariam Batsashvili
* Liszt
29 Ede. Edesche Concertzaal

Alexander Gavrylyuk
* Bach/Busoni, Balakirev, Chopin, Haydn, Prokofiev, Rachmaninoff
29 Den Haag, Nieuwe Kerk

Paul Lewis - deFilharmonie, Herreweghe
* Beethoven - Pianoconcert 5
29 Antwerpen (B), De Singel

Johann Markel, Matthew Baker (bar)
* Beethoven, Brahms, Chopin, Finzi,
29 Amsterdam, Pianola Museum

Joseph Moog
* Masterclass piano
29 Rotterdam, De Doelen (gratis)

Lestari Scholtes, Eduardo Paredes Crespo (v), Leonard Besseling (vc)
* Bloch, Rachmaninoff, Schubert
29 Voorschoten, Kasteel Duivenvoorde

Monique Copper
30 Amsterdam, Pianola Museum

Ineke Hellingman
* Vught Klassiek (in de Prelude: n.n.b.)
30 Vught, Landgoed Huize Bergen

Linus Piano Quartet
* Brahms, Bridge, Dvorak
30 Nederhorst den Berg, Het Jagthuis

Vitaly Samoshko & Matthieu Idmtal
30 Mechelen (B), Salons Van Dijck

Katia Veekmans - Brussels Philharmonic, Tabachnik
* Tchaikovsky - Pianoconcert 1
30 Hasselt (B), CC Hasselt

 

November 2016

Benjamin Grosvenor
* Granados, Liszt, Mendelssohn, Mozart. Scriabin
2 Arnhem, Musis

Hans Liberg
* Jazz en Comedy
2 Someren, SCC De Ruchte
3 Panningen, Stichting DOK6 Theater
4 Oldenzaal, Stadstheater De Bond
8 Valkenswaard, De Hofnar
9 Arnhem, Posttheater
10 Bergeijk, Theater De Kattendans
11 Hendrik-Ido-Ambacht, CC Cascade
12 Goirle, CC Jan van Besauw
15 Houten, Theater aan de Slinger
16 Barneveld, Schaffelaartheater
17 Raalte, Hoftheater
18 Goes, Theater de Mythe
19 Veldhoven, Theater de Schalm
21 Utrecht, TivoliVredenburg
22 Lelystad, AGORA theater
24 Drachten, Schouwburg De Lawei
25 Hardenberg, Theater de Voorveghter
26 Spijkenisse, Theater de Stoep
30 Emmeloord, Theater ‘t Voorhuys

Lang Lang
* Albéniz, Debussy, Granados, Liszt
3 Amsterdam, Concertgebouw

Lars Vogt (p/dir) - Philharmonie Zuidnederland
* Brahms - Pianoconcert 2
3 Breda, Chassé Theater
4 Tilburg, Concertzaal
5 Heerlen, Theater Heerlen
6 Eindhoven Muziekgebouw

Rob van Heck, Heleen de Witte (fl), Paul Groos (decl)
* Trio Mythisch met Muziek: “Amor in mineur” o.a. Debussy, Gluck, Handel, Roussel
4 Wageningen, Het Depot

Isabelle van Keulen Ensemble
* Grand Tango
4 Den Haag, Nieuwe Kerk

Paul Lewis - deFilharmonie, Herreweghe
* Beethoven - Pianoconcert 5
4 Gent, Concertzaal

Joseph Moog - RFO, Hermus
* Ravel - Pianoconcert in G
4,6 Utrecht, TivoliVredenburg

Ralph van Raat
* o.a. Adams, Debussy
4 Rotterdam, De Doelen
27 Utrecht, TivoliVredenburg

Evander Eijsink (7), Radu Ratering (13) en Nathan Schaumann (15)
* recital door winnaars van het Steinway Pianoconcours 2016
5 Alkmaar, YPMA RobijnConcertzaal

Duo Paolo Gorini (p) & Marco Danesi (cl)
6 Geertruidenberg, Geertruidskerk

Erika Ott
* Koffie bij de Piano (in de Prelude: Anna Kushninov
6 Den Bosch, Theater a/d Prade

Gabi Sultana
* Crumb, Debussy, Prokofiev
8 Gent (B), Kraakhuis

Eliane Rodrigues
* Bach/Rodrigues, Chopin, Debussy
9 Vosselaar (B), O.L. Vrouw Kerk

Daria van den Bercken - Sinfonia Rotterdam, Alphen
* Mozart - Pianoconcert 17
11 Den Haag, Nieuwe Kerk
12 Rotterdam, De Doelen

Codarts Pianomarathon
* Grieg
12 Rotterdam, De Doelen

Hisako Hirata
* Beethoven, Chopin, Liszt, Prokofiev, Ravel, Tchaikovsky
12 Amsterdam, Pianola Museum

Steven Osborne - deFilharmonie, Markl
* Debussy, de Falla, Ravel
12 Antwerpen (B), De Singel

Reed Tetzloff
* Bartók, Beethoven, Chopin, Debussy, Kapustin, Skrjabin
12 Mechelen (B), Huis De Min

Laureaten Prinses Christina Concours
13 Schiedam, Westvest90-Kerk

Lestari Scholtes, Eduardo Paredes Crespo (v), Leonard Besseling (vc)
* Bloch, Rachmaninoff, Schubert
13 Voorschoten, Adegeest

Ed Spanjaard, Cora Burggraaf (mez), Lex Bohlmeijer (decl)
* Brahms, Ravel, Zemlinsky
13 Utrecht, TivoliVredenburg

Nikki van Zanen
* Ulvenhart Klassiek
13 Ulvenhout-AC, Landgoed Ulvenhart

Hannes Minnaar
* Faure, Franck, Ravel, Schubert
13 Blokzijl, Grote Kerk
17 Groningen, Oosterpoort
19 Rhenen, Cunerakerk
21 Amsterdam, Concertgebouw

Anttonii Baryshevskyi -The New Romanian Symphonic Orchestra, Janssen
* o.a. Gershwin - Rhapsody in Blue
14 Rotterdam, De Doelen

Trio Wanderer
* Beethoven, Ravel, Schubert
15 Arnhem, Musis

Anna Federova, Jeroen Soors (ob), Dorian Cooke (fag)
* Dutillieux, Poulenc, Saint-Saens
16 Den Haag, Nieuwe Kerk

Trio Shaham, Erez & Wallfisch
* Arenski, Dvorák, Rachmaninoff
16 Utrecht, TivoliVredenburg

Claudio Martinez Mehner, Ivan Monighetti (vc)
* Beethoven, Boulanger, Prokofiev, Schubert
18 Den Haag, Nieuwe Kerk

Alexandre Tharaud
* Bach - Goldbergvariaties
18 Amsterdam, Muziekgebouw aan ‘t IJ

Kristian Bezuidenhout - Orchestre Revolutionnaire et Romantique, Gardiner
* Beethoven - Pianoconcert 4
19 Amsterdam, Concertgebouw

Tae-Hyung Kim - National Philharmonic of Russia, Spivakov
* Tchaikovsky - Pianoconcert 1
19 Brugge (B), Concertgebouw
20 Antwerpen (B), De Singel

Mariam Batsashvili
* Bach, Liszt
20 Hilversum, Muziekcentrum van de Omroep

Finale 3 pianisten/ensemble(s) met de hoogste waarderingen van het publiek
* Rivierenland Klassiek
20 Neerijnen, Stroomhuis

Bertrand Chamayou
* Ravel, Schubert, Schubert/liszt
21 Nijmegen, De Vereeniging

Elton John
22 Amsterdam, Ziggo Dome

Wakana Shimizu
22 Neerijnen, Stroomhuis

Mitsuko Uchida (p/dir) - Mahler Chamber Orchestra
* Mozart - Pianoconcert 17
23 Rotterdam, De Doelen

Daan Vandewalle, Judith Ermert (vc)
* Janáçek, Kodaly, Schumann, Strauss, Webern
23 Gent (B), Kraakhuis

Omer Klein Trio
* Jazz
24 Utrecht, TivoliVredenburg
25 Rotterdam, De Doelen

Wouter Harbers - Kamerorkest Sjosjanim
* Bach - Pianoconcert 3 & 6, Chopin
25 Putten, Kasteel de Vanenburg

Angela Hewitt
* Bach, Beethoven,
25 Rotterdam, De doelen

Daniel Wayenberg & Martin Oei
* Bizet, Brahms, Chopin, Rachmaninoff, Ravel
25 Schiedam, Westvest90-Kerk

Leo van Doeselaar (p/org), Willem de Vries (bar)
* o.a. Karg-Elert
26 Amsterdam, Orgelpark

Enrico Pace
* Beethoven, Brahms
26 Ede, Edesche Concertzaal

Nicolas van Poucke
* Chopin
26 Alkmaar, YPMA RobijnConcertzaal

Helena Basilova
* Rachmaninoff
27 Amsterdam, Pianola Museum

Finale 3 pianisten/ensemble(s) met de hoogste waarderingen van het publiek
* Vught Klassiek
27 Vught, Landgoed Huize Bergen

Michael Gees
* Schubert
27 Rijckholt, Kasteel Rijckholt

IPAA pianodocenten concerten serie
* spectaculaire concertstukken
27 Den Bosch, Sint Janskerkhof

Bert de Rijcke, Emma Posman (zang)
* Berg, Ives, Ravel, Schubert. Strauss
27 Mechelen (B), Huis De Min

Lestari Scholtes, Eduardo Parades Crespo (v), Leonard Besseling (vc)
* Rachmaninoff, Shostakovich, Turina
27 Den Bosch, Sint Janskerkhof

Bart van Oort (fp), Francine van der Heijden (s), Heleen Hulst (v), Job ter Haar (vc)
* Beethoven, Groneman, Haydn, Kozeluch, Mendelssohn, Pleyel, Schindlocker,
28 Utrecht, TivoliVredenburg

 

 

Alkmaar, YPMA RobijnConcertzaal 072-5414400;
Amstelveen, Griffioen 020-5985033/4445100;
Amsterdam, Ziggo Dome;
Amsterdam, Concertgebouw 0900/6718345/020-3059977;
Amsterdam, Muziekgebouw a/h IJ 020-7882000;
Amsterdam, Orgelpark 020-5158111;
Amsterdam, Pianola Museum 020-6279624;
Antwerpen (B), Singel 0032-03-2482828;
Arnhem, Musis 026-4437343;
Arnhem, Posttheater 026-4460553;
Barneveld, Schaffelaartheater 0342-842848;
Bergeijk, Kattendans 0497-575620/571318;
Blokzijl, Grote Kerk 0521-371008/0348-433893;
Breda, Chassé Theater 076-5303132;
Brugge (B), Concertgebouw 0032-70-223302;
Brussel (B), Korean Cultural Center;
Den Bosch, IPA Academy, Sint Janskerkho15, 06-40868128/14696423;
Den Bosch, Muzerije 073-6141084 (i.p.v. Theater a/d Parade);
Den Bosch, Verkadefabriek 073-6818160;
Den Haag, Koninklijk Conservatorium 070-3814251/023-5420054;
Den Haag, Nieuwe Kerk 070-8800333/3610540/071-5138911;
Doetinchem, Schouwburg Amphion 0314-376000;
Drachten, Schouwburg De Lawei 0512-335050;
Ede, Edesche Concertzaal 0318-200214;
Eindhoven, Muziekgebouw Frits Philips 040-2442020;
Emmeloord, Theater 't Voorhuys 0527-699907;
Enschede, Muziekcentrum 053-4858500;
Geertruidenberg, Geertruidskerk 06-53669741/06-36404449;
Gent (B), Concertzaal;
Gent (B), Kraakhuis;
Goes, Theater De Mythe 0900-3300033;
Goirle, CC Jan van Besouw 013-5343400;
Groningen, Oosterpoort 050-3680368;
Hardenberg, De Voorveghter 0523-280350/265113;
Hasselt (B), CC Hasselt 0032-11-229933;
Heerlen, PLT Theater Heerlen 045-5716607;
Hendrik-Ido-Ambacht, Cultureel Centrum Cascade 078-6819230;
Heusden, Gouverneurshuis 0416-662773
Hilversum, Muziekcentrum van de Omroep;
Houten, Theater aan de Slinger 030-6351024;
Lelystad,Theater Agora 0320-239239/0487-515779;
Maastricht,Theater a/h Vrijthof 043-3505555;
Mechelen (B), Huis de Min;
Mechelen (B), Salons Van Dijck;
Nederhorst den Berg, Het Jagthuis 0294-252609;
Neerijnen, Het Stroomhuis 06-23355113/13473992;
Nijmegen, De Vereeniging 024-3221100;
Oldenzaal, Stadstheater De Bond 0541-539190;
Oosterbeek, Vredebergkerk 024-3552221/6841914/3239453;
Oostzaan, Theater De KunstGreep 074-2027966;
Panningen, Stichting DOK6 Theater 077-3101064;
Putten, Kasteel De Vanenburg 0341-353842/06-17996123/06-53641413;
Raalte, Hoftheater 0572-361361/352406;
Rhenen, Cunerakerk 0317-618513/06-54344212;
Rijckholt, Kasteel Rijckholt 043-4085838/4082615;
Rotterdam, De Doelen 010-2171717;
Schiedam, Westvest90-Kerk, 010-4260756/4712313/4733000/06-29354520;
Sittard, Schouwburg de Domijnen 046-4524400’;
Someren, De Ruchte 0493-441144/046-4524400;
Spijkenisse, Theater De Stoep 0181-652222;
Tilburg, Concertzaal Tilburg 013-5432220;
Ulvenhout Alphen-Chaam, Landgoed Ulvenhart 076-5616089;
Utrecht, TivoliVredenburg 030-2314544;
Valkenswaard, De Hofnar 040-2074020;
Veldhoven, De Schalm 040-2533578;
Voorburg, Theater Ludens 070-3871168;
Voorschoten, Adegeest Verzorgingstehuis 070-7544333;
Vosselaar (B), O.L.Vrouw Kerk 0032-33832966;
Vught, Landgoed Huize Bergen 073-6579124/6561550;
Waalwijk, De Leest 0416-331751;
Wageningen, Het Depot 0317-467720;
Wassenaar, Warenar 070-5118382;





De sluitingsdatum voor het oktober/november-nummer is 8 november 2016
 

Nederlandse en Belgische concertorganisatoren worden verzocht hun aankondigingen ruim van tevoren in te zenden. De Concertagenda wordt samengesteld door redactiemedewerker Piet Bal. Opgaven per e-mail [pietbal@upcmail.nl], per post [Molenstraat 28, 4171 CP Herwijnen], of per telefoon [0418-581403].

Voor eventuele afwijkingen/fouten in deze agenda zijn de samensteller en Pianowereld niet aansprakelijk.

 

© Copyright 2017 - Pianowereld Magazine